Ana Sayfa Spor 23 Ocak 2021 50 Görüntüleme

Mesut Özil ekibin önderi değil bir kesimi olmalı

“Mesut Özil ne kadar yıldız bir futbolcuysa, o kadar önder olma özelliklerinden uzak bir oyuncu. Bu bakımdan Fenerbahçe, Mesut üzerindeki beklentilerini yanlışsız belirlemeli. Onu grubun bir önderi değil, bir modülü haline getirmeleri gerekli.”

1- Beşiktaş, Galatasaray’ın akabinde Karagümrük pürüzünü rahat geçerken çok parlak istatistikler sergiledi. Siyah beyazlıların futbolu şampiyonluğun 1 numaralı favorisi olduğunu gösteriyor mu?

2-  Sivas’ta takılan Fenerbahçe’de gündemin 1 numaralı başlığı Mesut Özil. Sizce Mesut beklenen katkıyı yapacak mı? Mesut, F.Bahçe’de neleri değiştirir?

3- Onyekuru ve Halil’i alan Galatasaray, İrfan Can için ağır efor sarf ediyor. Sizce bu isimler Galatasaray’ın nitekim çok muhtaçlığı olan transferler mi?

4- Trabzonspor, Abdülkadir Ömür’ü bir sefer daha kaybetti. Bu oyuncunun boşluğu mevcut takımda yapılacak değişikliklerle doldurulur mu yoksa transfer kaide mı?

5- Beşiktaş “İlle de santrfor” diyor ve Hulk’a teklif yapıyor. Siyah beyazlıların öncelikli muhtaçlığı santrfor mudur ve Hulk bu açıdan hakikat bir isim midir?

6- Ligde birinci yarının sonuna geldik üzere. Beşiktaş 41, Fenerbahçe 39, Galatasaray 36, Başakşehir ise 23 puanda. Sizce Başakşehir’in şampiyonluk talihi kaldı mı?

MEHMET ARSLAN

SONUNA KADAR YARIŞIN İÇİNDE OLUR

1- Rakipleri ile ortasındaki temel bir farkı giderek ortaya koymaya başladı Beşiktaş… F.Bahçe ve G.Saray daha çok futbolcu
ların ferdi hünerleri ile ön plana çıkarken, Beşiktaş ekip oyunu ve yükselişi ile sonuca gitmeye ve bu kadrosunu giderek daha lezzetli hale getirmeye başladı. Hem oyuncuların ferdi yükselişi hem de grup olarak yükseliş kelam konusu. Şampiyonluğa gelince… Hâlâ daha çok erken. Kazanılacak çok puan ve kaybedilecek daha çok maç var. Ancak Beşiktaş sonuna kadar tepe çabasının içinde olur.

BU ÜLKEDE ORTEGA BiLE YAPAMADI

2- Mesut’un futbolculuğunu inkar etmek “Dünya dönmüyor” demek üzere bir şey. Lakin Mesut ne kadar yıldız bir futbolcusuysa, o kadar başkan olma özelliklerinden uzak bir oyuncu. Bu bakımdan Fenerbahçe, Mesut üzerindeki beklentilerini yanlışsız belirlemeli. Onu grubun bir başkanı değil, bir kesimi haline getirdikleri vakit azamî randımanı alacaklarını umuyorum. Mesut, Türk futbolunun kıymetine katkı yapacak bir transfer. Lakin unutmayın ki; Ortega üzere bir yıldız bile yapamadı bu ülkede. SONUÇ: Ben katkı sağlayacağına yüzde yüz inanıyorum. Kâfi ki, Mesut’tan beklentilerle, Mesut’un beklentileri hakikat yere otursun.

MESUT ÖZiL, G.SARAY’DA BASKI OLUŞTURDU

3- İrfan Can ismi için tartışmaya gerek bile yok. Onyekuru da o denli. Fenerbahçe, Mesut transferi ile Galatasaray üzerinde o denli bir baskı oluşturdu ki, artık kesinlikle bir transfer yapmak zorundalar. En yanlışsız isim de İrfan Can. Bu oyuncu şu anda yerliler ortasındaki en pahalı isim. Ve gideceği gruba katkı sağlamak konusunda da bir sorunu yok. İrfan Can ve öteki transferler ile hem ruhsal hem de futbol olarak Galatasaray üzerindeki meyyit toprağını atar ve doruğun güçlü adayı olur.

ÖMÜR’ÜN TEMSiL ETTiĞi KIYMETLER Kıymetli

4- Bir futbolcu için büyük talihsizlik. Parlamaya başladığı iki devirde de büyük sakatlıklar yaşadı. Yeri elbette dolar, dolmayan hiçbir futbolcu yok. Fakat Abdülkadir’in temsil ettiği bedeller kolay bulunur mu dersiniz, orada dururum. Gençlik, özkaynak, adanmışlık, çalışmak ve idmana inanmak üzere bedelleri temsil ediyordu. Bu kıymetler tam da Trabzonspor’un gereksinimi olduğu pahalar. Bu bakımdan kıymetli bir sakatlık. Ancak Abdullah Avcı üzere bir hoca bu eksikliği o özkaynak içinden giderir. Umarım bir an evvel geri döner.

HULK SIRADAN TRANSFER DEĞiL

5- Benim bakış açım, Hulk’tan fazla kanat da oynayabilen bir forvet oyuncusunun daha yararlı olacağı tarafında. Ancak Hulk bir yıldız. Onun yapacağı katkı yalnızca oyun açısından değil, psikojik açıdan da kıymetli. Şu anda Larin ve Aboubakar’ın performansları kâfi görünüyor. Lakin lig bu dönem çok uzun. Sakatlık ve cezalı durumlarında bir golcüye gereksinim olduğu açık.

ŞAMPiYONLUĞA iNANMIYORLAR

6- Ligin hayal kırıklığı kadrosu Başakşehir olur. Şayet şampiyonluk talihi olduğuna inansaydı Başakşehir, İrfan Can için masaya bile oturmazdı. Doruktaki ekipler çok değişmez. Tahminen Trabzon bu ekiplerin ortasına katılabilir.

UĞUR MELEKE

KARAGÜMRÜK’Ü DENETİMLİ OYUNA İTTİ

1- Ligde puanlar yakın. Tabloya baktığınızda yalnızca Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray değil; pekala Trabzon, Antep, Alanya da devreye girebilirler. Çünkü bitime koskoca 22 hafta var. Lakin bence Beşiktaş’ı başkalarından ayıran bir şey var… Oyunlarında ekstra bir aroma var. Rakiplerini daha oynamadan kaygıya sevk eden, alanda denetimli olmaya iten bir güç. Karagümrük’ün daha evvel Galatasaray’a, Başakşehir’e, Fenerbahçe’ye karşı oynadığı top çok farklıydı mesela. Beşiktaş’a karşı daha denetimli olmak zorunda hissettiler. Bu da siyah beyazlıları başkalarından bir tık ayırıyor. Harika Lig 3 dönemdir çok rekabetçi. Şimdiden şampiyonluk yarışı için bir şey söylemek yanıltabilir. Lakin ben şu anda Beşiktaş’ın başkalarından bir kademe farklı olduğunu söyleyebilirim rahatlıkla.

BU LİGE ÇOK BEDEL KATAR LAKİN…

2- Mesut Özil dünya üzerinde kalan son büyük klasik on numaralardan biri. Fenerbahçe’ye çok büyük paha katacağı kesin. Fakat Mesut’la ilgili bir gerçeğin de farkında olmak lazım: Özil, bulunduğu kabın halini almaz. O kabın Mesut’un biçimini almasını ister. Her türlü ekosistemde açan bir çiçek değil. Açması için onun istediği şartları oluşturmalısınız. Onu kendi oyun planınıza uydurmaya çalışmayacak, siz ona uyacaksınız. Koşmadığını koşacak, uğraş etmediğini edeceksiniz. O kaidelerde çok iyi randıman alırsınız Mesut’tan.

iRFAN CAN TARiHi BiR TRANSFER OLUR

3- G.Saray’ın ön tarafta farklı oyunculara muhakkak muhtaçlığı vardı. Bilhassa sağ açık/sol açık konumunda klasik çalımcı, ortacı, hızlı kanat adamları yok; orada daima Feghouli, Emre’ler, Arda üzere orta saha özelliklileri kullanıyor Terim. Onyekuru tipinde bir oyuncu yok. Katkı sağlayacağı kesin. İrfan Can’sa ligin en büyük bedellerinden. Hangi kadroya giderse fark yaratır. G.Saray alabilirse, tarihi bir transfer olabilir bu.

2-3 OFANSiF OYUNCUYA muhtaçlık VAR

4- Çok üzgünüm doğal ki genç adam için. Bu kadar kısa futbol mesleğine bu türlü peş peşe önemli sakatlıkların sığması büyük talihsizlik. Lakin tek tesellimiz natürel ki bunu şimdi 20’lerinin başında yaşıyor olması. Bedeni çok daha çabuk toparlayabilecek tazelikte Abdülkadir’in. Trabzon’un dönem başında sahip olduğu Diabate, Bilal, Plaza ve Abdülkadir opsiyonlarına şu anda sahip olmadığı düşünüldüğünde net bir halde 2-3 ofansif oyuncuya gereksinimi olduğunu söyleyebiliriz.

Fizikî Bedelleri iYiYSE BÜYÜK KATKI YAPAR

5- Beşiktaş’ta çok derin bir takım olduğunu söyleyemeyiz aslında. Mesela Rosier alternatifsiz. Souza’nın total oyunda o denli bir rolü var ki, onun olmadığı bir günde eksik hissedebilirsiniz. Aboubakar da hem kurucu hem bitirici rolünde. O yüzden santrfora destek aranması doğal. Hulk’un evet yaşı yüksek. Lakin Çin’den çok iyi prestijle, taraftarın büyük saygısıyla ayrıldığını biliyorum. Şayet fizikî kıymetleri iyiyse, lige büyük katkı yapacak bir oyuncu.

BAŞAKŞEHiR’iN HÂLÂ BAHTI VAR

6- Bu soruyu 5 yıl evvel sorsaydınız, “Mümkün lakin zor” derdim. Bugünse çok daha mümkün. Bunun 2 sebebi var; birincisi Harika Lig eskisine nazaran çok daha sıkı. Ayrıyeten bu dönemin 21 kadrolu, 40 maçlı olduğu düşünülürse önümüzde daha çok fakat çok uzun bir süreç var. Başakşehir bilhassa savunmaya yanlışsız destekler yaparsa, hala güçlü bir tepe adayı olabilir bence.

GÜNTEKİN ONAY

MUHTEŞEM LİG’İN EN UYGUN FUTBOL OYNAYAN KADROSU

Beşiktaş bu dönem Muhteşem Lig’in en iyi futbol oynayan ekibi. Giren-çıkan, oynayan-oynamayan farketmezsin belirli bir oyun gücü ve istikrarına sahipler. Her geçen gün de gelişme gösteriyorlar. Asıl kıymetli olan da bu. Sergen Yalçın tanımlanabilir bariz bir oyun ve birbirine bağlı bir ekip inşa etti. Şampiyonluk konuşmak için çok erken lakin istikrarlı ve güçlü oyunu olan Beşiktaş şu manzarasıyla ‘pole position’da.

FORMASYON DEĞiŞEBiLiR

2- Mesut Özil fevkalâde bir yetenek. Sağlıklı ve fizikî olarak hazır bir Mesut çok fark yaratır. Şimdi idmana ve maça çıkmadı. 11 aydır da oynamıyor. Son durumunu bilmiyoruz. Lakin Mesut’un kadroya katılmasıyla Fenerbahçe daha fazla rakip yarı alanda kalmanın yollarını bulmalı. Erol Bulut tahminen de formasyonu değiştirecektir.

HALiL BU DÖNEM EKİBİ TAŞIYAMAZ

3- G.Saray son 3 yıldır her orta transferde Onyekuru’yu alıyor. Geldiği birinci dönem çok katkı yaptı. Lakin geçen dönem yalnızca Fenerbahçe maçında gol attı. Ağustos ayından beri de Monaco’da forma giymiyor. Arda, Babel ve Emre Kılınç varken bence çok gerekli bir transfer değil. Sürat problemine deva olabilir ancak Galatasaray’ın gereksinimi olan; istikrarlı ve etrafındakileri de oynatabilecek bir santrfor. Halil Dervişoğlu ise gelecek vadeden bir isim. Bu dönem grubu taşıyabilecek bir santrfor değil. İrfan Can transferi maliyet bakımından kolay çözülebilecek bir transfer değil lakin gelirse alışılmış ki kıymetli katkı sağlayacak bir futbolcu.

birinci 11 OYNAYACAK 3 TRANSFER KOŞUL

4- Trabzon’un hamle üretkenliğini artıracak bir orta saha ve kanat oyuncusuna gereksinimi var. Hatta Afobe ve Djaniny de bordo
mavili grubu sırtlayacak kalitede santrforlar değil. Birinci 11’de oynayacak kalitede en az 3 transfer koşul.

ATIBA’NIN DA HÂLÂ ALTERNATiFi YOK

5- Beşiktaş takımında alternatifi olmayan tek oyuncu şu an için Vincent Aboubakar. Larin gol atıyor lakin Aboubakar’ın yarattığı boşlukları ve stoperleri ziyadesiyle meşgul etmesinden faydalanıyor. İşleyen sistemi bozmayacak kanatlarda da oynayabilecek bir hamle oyuncusu transferi olabilir. Hulk çok güçlü ve yetenekli bir futbolcu. Muhteşem Lig’e çok uygun. Lakin ben hâlâ Atiba’nın da bir alternatifi olmadığını düşünüyorum.

ARTIK Amaçları TÜRKiYE KUPASI

6- Başakşehir’in şampiyonluk bahtı bana nazaran kalmadı. Puan olarak tepedeki grupların çok gerisindeler. Bundan sonraki gayeleri ligi bitirebilecekleri en üst sıra ve Ziraat Türkiye Kupası olarak görünüyor.

250 TL’ye varan Misli.com’da!

Hürriyet

hack forum hack forumu hack forum gaziantep escort gaziantep escort Shell download cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı
izmit escort Ataşehir escort ankara escort bostancı escort kadıköy escort muğla escort hack forum bahis forum forum bahis babilbet fethiye escort slot siteleri deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler en güvenilir casino siteleri hack forum warez forum hack forum warez forum hack forum warez forum deneme bonusu deneme bonusu